Květen ve školní družině

A máme tu květen, jeden z nejkrásnějších jarních měsíců. Školní družina opět nelenila a připravila si pro žáky pestrý zájmový program. Začátek května začal opět rotací tříd, ale i přesto jsme zvládli vyrobit přáníčka a dárečky pro naše milé maminky. Popovídali jsme si o významu rodiny. S využitím různých technik jsme si rodinu i vytvořili a obrázky si vystavili ve třídě. Na školní zahradě máme již z minulých let zasazené keříky, a tak o ně neustále pečujeme. Tady patří dík paní vychovatelce Dleskové, která si vzala nad rostlinkami „patronát“. Nejen, že nám půjčila nůžky a motyčky, ale zajistila i oblázky na zkrášlení záhonku. V době, kdy nám počasí nepřálo, a déšť nás zahnal do tříd, tak jsme se věnovali poslechu pohádkových písniček, hádali jsme pohádky, ze kterých jsou písničky, a také jsme si četbou tyto pohádky připomněli. Nezapomněli jsme ani na pranostiky a úsloví měsíce května, takže nám Žofie dokázala, že je opravdu deštivá. Komunikativní kruhy jsme využili k besedám o domácích mazlíčcích a péči o ně. Práci s barvami a cit pro barvy a fantazii jsme si měli možnost vyzkoušet při tvorbě jarních květin. Malířova paleta nám vytvořila například velmi krásné šeříky. Již tradičně v květnu pořádáme módní přehlídku. V letošním roce jsme ji pojali netradičně. Oblékali jsme papírové modely, abychom dodrželi předepsaná hygienická pravidla. I tak jsme si užili spoustu zábavy. Za pěkného počasí jsme vyráželi na vycházky do přírody, na procházky do parků a po městě a také na dětská hřiště v okolí školy. Pobyt na čerstvém vzduchu jsme si zpestřili soutěžemi, štafetovým sportováním, kvízy o přírodě, společnými hrami. V rámci celoroční akce „Vzhůru do hor!“ jsme poznali překrásnou Šumavu a získané poznatky jsme si opět ověřili v zábavném kvízu o sladké ceny. Je moc dobře, že jsme již všichni ve škole a můžeme se plně zapojit do programu školní družiny. Už jsme si zvykli na dodržování všech předepsaných hygienických opatření, a tak si zájmovou činnost přizpůsobíme tak, abychom si pobyt ve školní družině užili na maximum. Teď je před námi poslední měsíc tohoto školního roku a my se těšíme, že si ho opět užijeme na sto procent.

ŠD v květnu