V rámci projektu „Podpora zájmu žáků o umění“, který je financován Městem Příbram, žáciněkterých tříd 1. stupně propojili svoje hudební a výtvarné dovednosti. Zaměřili se na jednoho z nejvýznamnějších umělců Příbramska – hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Četli si o jeho životě a vztahu k Příbrami, dokreslovali jeho portrét, poslouchali ukázky jeho tvorby – především operu Rusalku, upravenou pro děti.  Malovali pohádkové bytosti, které vystupují v této opeře. Dokonce si připravili převleky vodníků a vodních víl a vydali se do Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. U Rusalčina jezírka si „sehráli“ scénu vodníka a Rusalky. Tato akce se skvělými zážitky se mohla uskutečnit díky finanční podpoře Města Příbrami, ze které byl uhrazen materiál na kytičky s pentlemi pro chlapce – vodníky a sukýnky pro dívky – Rusalky a doprava autobusem.

Mgr. Jiřina Bartlová