1. místo v Odpadiádě

Dne 24. září 2021 se 8 žáků Základní školy Příbram, 28.října 1  zúčastnilo  akce Odpadiáda, kterou  připravila pro žáky základních škol společnost EKO KOM a.s. Tato akce byla iniciována Středočeským krajem. Týmy zúčastněných škol soutěžily v několika disciplínách. Rozhodovaly, jak roztřídit odpadky, luštily náročný kvíz s tajenkou, absolvovaly slalom s popelnicí mezi kužely, řešily velkoplošné pexeso či skládaly puzzle. A to vše s ekologickou tématikou. Na závěr tohoto klání si každá škola měla vytvořit oblek, který byl sestavený jen z odpadového materiálu.

Naše družstvo bylo složeno z  4.-7. tříd, vždy po 2 zástupcích z ročníku. Přestože žáci byli z různých tříd i různého věku, vytvořili ucelený funkční, navzájem se podporující tým. Soutěžili s velkým nasazením a výsledek se dostavil. V soutěži jsme obsadili 1. místo a za výrobu obleku jsme získali také 1. místo. Za toto umístění jsme obdrželi pro školu tablet a každý soutěžící si odnesl nějaké sladkosti. Díky této akci jsme strávili  příjemné a smysluplné dopoledne.

Mgr. Jana Batelková, uč.zš