Říjen 2021 v ŠD

Druhý měsíc nového školního roku se nám přehoupl do podzimu. Díky pěknému počasí jsme mohli většinu volného času trávit na čerstvém vzduchu. Pořádali jsme časté vycházky do přírody, kde jsme společně sledovali měnící se přírodu, sbírali různé přírodniny, a ve třídách pak tvořili dle vlastní fantazie různé podzimní výrobky. Využívali jsme barevné listy, šípky, kaštany i žaludy. Každé oddělení si připravilo tradiční jablíčkový den. Jablka jsme nejen vytvářeli, kreslili, ale i konzumovali. V tento den jsme si povídali o vyvážené stravě, zdravé výživě, důležitosti otužování a přísunu vitamínů. Pro správný životní styl je důležitý i aktivní pohyb, takže jsme využívali pro naše sportovní aktivity školní hřiště, zahradu, ale i dětská hřiště v okolí školy.  V naší celoroční akci s názvem „Náš les – zvířátka českých lesů“ jsme se seznámili s dalšími obyvateli našich lesů, a to s jeleny, srnci a daňky. Většina z nás se s těmito zástupci jelenovitých již v přírodě osobně setkala, a tak jsme si navzájem sdělili naše poznatky a namalovali i hezké obrázky těchto parohatých zvířat. Pečlivě jsme se také připravovali na naši celodružinovou akci „Drakiádu“. V odděleních jsme si vyrobili společného draka, kterému jsme dali jméno a vymysleli jsme si k němu básničku či zajímavý příběh. Mimo to si každý z nás vytvořil i svého dráčka. I tyto dráčky ozdobila originální jména. V den konání Drakiády nám počasí vůbec nebylo nakloněno. Foukal ostrý vítr, který by nám draky poškodil, a tak jsme přehlídku draků museli přesunout na školní chodbu. I tak jsme si to velmi užili. Draci byly úžasní, a proto si všichni zúčastnění žáci odnesli zaslouženou sladkou odměnu. Nezapomněli jsme ani na strašidelný den Halloween. Vyráběli jsme strašidýlka z dýní, okýnka s duchy, netopýry, pavouky. Podzimní prázdniny jsme si prodloužili o dva dny volna navíc. Nabídnutý provoz školní družiny o podzimních prázdninách využilo pouze jedenáct dětí.

Říjen 2021 v ŠD