A máme tu listopad. Listí hýří barvami, opadává a příroda se pomalu chystá na příchod paní Zimy. My ve školní družině jsme tyto změny hojně pozorovali při našich tematických vycházkách. Oblečení i obutí jsme si přizpůsobili měnícímu se počasí, takže ani chladnější dny nás neodradily od procházky na Nový rybník, Fialův rybník, k Oborám či na vlakové nádraží. Z nasbíraných přírodnin jsme si vytvořili podzimní skřítky, veselá strašidýlka, zvířátka a bubáčky. V pranostikách a legendách jsme si připomněli svatého Martina, svatou Kateřinu, svatého Otmara i svatého Ondřeje. Moc se nám povedly obrázky a zápichy koní, na kterých měl přijet Martin, ale bohužel se letos opozdil a museli jsme si na sníh počkat až na konec listopadu. První sníh jsme samozřejmě využili ke stavbě sněhuláků i zvířátek. Při vycházkách jsme nezapomněli ani na naše přezimující ptactvo. Povídali jsme si o správné potravě pro ptáčky a vhodných krmítkách. Všechna oddělení navštívila i dětské oddělení Knihovny Jana Drdy na Březových Horách, kde se zapojila do připraveného programu. Lásku ke knihám a české řeči jsme prohlubovali četbou českých pohádek. Je škoda, že dobro vítězí nad zlem hlavně v pohádkách, v životě je to mnohem těžší. V naší celoroční akci: „Náš les – zvířátka českých lesů“ jsme svou pozornost upřeli na jednoho z nejznámějších obyvatel našich lesů, a to na ježka. Nejen, že jsme si o ježkovi povídali, zpívali o něm písničky, či recitovali básničky, my jsme si ho vytvořili z papíru i přírodnin. Také jsme si promítli pohádky, ve kterých se ježek vyskytuje. Konec listopadu jsme již směřovali k adventnímu času a vánoční výzdobě jednotlivých oddělení. Listopad nám uběhl jako voda a my už se těšíme na nejkrásnější svátky v roce – na Vánoce.

Listopad 2021 v ŠD