A už tu máme nový kalendářní rok s číslem plným dvojek – 2022. Pevně věříme, že nám tento rok přinese samé veselé zážitky a spoustu zábavy i zajímavostí v činnosti školní družiny. A proto jsme se do tohoto roku vrhli plnou parou. První relaxační chvilky jsme vyplnili povídáním o dárcích, které jsme našli pod stromečkem, ty nejoblíbenější jsme ztvárnili i kresbou. Pak následovalo vyprávění o třech králích, kteří přinesli do Betléma Ježíškovi své nejcennější dary. Připomněli jsme si i tradice konání Tříkrálové sbírky a vysvětlili si pojem solidarity a pomoci. Společně v jednotlivých odděleních jsme si vytvořili tříkrálové papírové koruny a vytvořili Tři krále. Jelikož tento leden byl docela skoupý na sníh, každou vločku jsme si užili na maximum. Povedlo se nám vytvořit kresby ve sněhu i malé sněhové stavby. Při častých tematických vycházkách jsme nejenom pozorovali změny v přírodě, ale mysleli jsme i na ptáčky a zvířátka a postarali jsme se o to, aby měli dostatek potravy. Při našem tvoření jsme využívali různé materiály a techniky. Malé šikovné ručičky vytvořili celou škálu výrobků se zimní tematikou. Jelikož se letos konají Zimní olympijské hry, naše tvoření se ubíralo i tímto směrem. Fantazie jsme meze nekladli, jak je vidět na přiložených fotografiích. Svou zdatnost a představivost jsme měli možnost si vyzkoušet při zábavné zimní olympiádě, kde jsme soutěžili právě v duchu ZOH. Počasí nám zrovna nepřálo, a tak jsme olympiádu přesunuli do tělocvičny, kde se jednotlivá oddělení vystřídala. Nejprve jsme složili olympijský slib, a pak jsme se pustili do jednotlivých disciplín. Po splnění každé disciplíny jsme obdrželi jeden olympijský kruh. Na závěr jsme ze získaných kruhů sestavili olympijský znak. Všichni jsme se pořádně pobavili a smlsli si na sladké odměně – olympijské medaile jsme nahradili lízátky. V rámci poznávání krajin věčného ledu jsme se naučili pracovat s mapou, encyklopedií i webovými stránkami. Díky naší celoroční družinové akci „Náš les – zvířátka českých lesů“ jsme se seznámili s dalším, tentokrát chráněným, zvířetem našeho lesa, a to s rysem ostrovidem. Nezapomněli jsme si ho připomenout i v příběhu o přátelství loveckého psa a malého opuštěného rysa na Šumavě s názvem Madla a Ťap. Leden nám utekl jako voda v řece a je tu pololetní vysvědčení a s ním i konec 1. pololetí. Jsme moc zvědaví, co nového a zajímavého nám přinese pololetí druhé.

Leden 2022 ve školní družině