Projekt „Podpora výuky III“ na ZŠ 28. října 1

Základní škola 28. října 1 si v roce 2021 podala žádost o dotaci z programu OPVVV v rámci výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ III s názvem projektu „Podpora výuky III“. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako poskytovatel dotace z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání dne 27. 7. 2021 tuto žádost schválilo  s registračním číslem projektu CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021598.

V rámci tohoto projektu bude na škole od září 2021 pracovat ve škole na plný úvazek školní asistent – personální podpora ZŠ. Od září 2021 pak pokračují aktivity čtenářských klubů a klubů zábavné logiky a deskových her. Za velmi významnou pomoc pro žáky považujeme pokračující formu doučování malých skupin žáků, do kterého se z naší školy zapojilo celkem 9 pedagogů.

Škole se tak podařilo vyčerpat celou možnou částku dle výše uvedené výzvy a to ve výši jeden milion dvě stě tři tisíc šest set čtyřicet korun. Projekt „Podpora výuky III“ je v rámci výzvy č. 02_20_080 podpořen z Evropského sociálního fondu.

RNDr. Milan Brabenec

zástupce ředitele