Na svůj první velký výlet se naši prvňáčci vydali do kempu ve Věšíně. Už od rána bylo znát, jak se těší a nadšení jim vydrželo po celý den.
Po příjezdu jsme začali tvořením. Děti otiskly své ruce na společné plátno, aby ukázaly, že každý z nich má ve třídě své místo. Pak společně vybarvily obraz třídních pravidel. Každý přidal kousek a z drobných částí vzniklo jedno velké barevné dílo.
Nechyběl ani pobyt v lese. Děti stavěly a zdobily domečky pro skřítky. Skřítkové dostali od dětí nové domečky, ozdobené s fantazií i pečlivostí. Prvňáčci při práci ukázali, jak umí spolupracovat a podporovat se navzájem. Velkým zážitkem byl i oběd. Řízek přes celý talíř dodal všem energii a z tváří nezmizel spokojený úsměv.
Na závěr si prvňáčci navlékli a vyměnili náramky přátelství. Ty jim budou připomínat nejen tento den, ale i kamarády, se kterými chodí do školy.
Výlet ukázal, že naši malí školáci už dokážou fungovat jako opravdový tým.
Mgr. Kateřina Boháčková