Náš pobyt na Lesním pensionu byl tematicky zaměřen na ochranu přírody, hlavně na ochranu vodních zdrojů.
Po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili na průzkum okolí, kde jsme hledali vodní toky, které jsme zakreslili do mapy. V mapě jsme vyhledali místo, kde jsme a jeho nejbližší okolí. V úterý se dost ochladilo, proto jsme po snídani začali ve dvojicích tvořit časopis a zapisovat do deníčku. Před obědem jsme využili situace, že neprší a postavili jsme v lese domečky pro veverku i pro hmyz. Vše se nám moc povedlo. Odpoledne se vyrazilo na Lipno, abychom poslali pohledy a nasbírali kamínky na malování. Déšť nás dostihl, ale byli jsme připraveni a pláštěnky nás zachránily. Středa i čtvrtek byly ve znamení výletů. Čekalo nás Království lesa na Lipně, kde jsme si užili neuvěřitelné množství legrace, zábavy a kamarádské atmosféry. Další výletním cílem bylo městečko Frymburk a jízda přívozem, což byly opět nezapomenutelné momenty. Celý týden velmi rychle utekl, ale zážitky a přátelství nám nikdo nevezme.
Mgr. Marie Tetourová, Mgr. Kristýna Slámová