Páťáci v Národním divadle

Žáci pátého ročníku naší školy navštívili Národní divadlo v Praze. Při prohlídce celé historické budovy si tak mohli ověřit ve škole získané informace o Národním obrození, o známých osobnostech tohoto období, o budování této majestátní stavby a mnoho dalších. Exkurze začala v suterénu této dech beroucí budovy, kde jsou k vidění základní kameny z různých koutů ČR. Poté jsme pokračovali do přízemí hlediště. Tento prostor ohromil všechny přítomné. Dále jsme prošli foyer v 1. patře, kde jsme mimo jiné ocenili přenádherné nástěnné malby známých českých malířů. Svou návštěvu jsme zakončili na střeše terasy, odkud je krásný výhled na Vltavu, Pražský hrad i Petřín.

Tato akce v dětech zanechala obrovský zážitek a všichni se sem určitě chtějí vrátit.

A žáky a vyučující 5. ročníku

Mgr. Jiřina Bartlová

Žáci pátého ročníku naší školy navštívili Národní divadlo v Praze.
Páťáci v Národním divadle