Putujeme hornickou Příbramí

V minulých letech jsme při putování městem došli k dopravním značkám, které označují konec města, či k vodním zdrojům a plochám. Letos, kdy oslavujeme 810. výročí první písemné zmínky o Příbrami, jsme vyhledávali místa, která jsou spojená s hornickou historií. Žáci procházeli Příbramí a jejím okolím podle trasy vyznačené v mapě, kterou získali až v den plnění výzvy, tj. 7. 5. 2026. Po rozluštění trasy, která byla v mapě vyznačena, se jednotlivé třídy vydaly např. k Ševčínskému nebo Anenskému dolu, k bývalé šachtě č. 15, k Řimbabě nebo Rudolfce. Nejstarší žáci navštívili Památník Vojna Lešetice. Ten v letech 1949 – 1951 sloužil jako tábor nucených prací pro politické odpůrce komunistického režimu.              Holky a kluci také skládali puzzle s textem o daném místě. Tyto informace využili k další diskuzi o hornictví v našem městě.

Každý účastník této akce dostal výtisk růžice světových stran z 3D tiskárny, který představoval symbol cestování.

Tato akce byla spolufinancována městem Příbram a naší školou. Mgr. Jiřina Bartlová

Letos, kdy oslavujeme 810. výročí první písemné zmínky o Příbrami, jsme vyhledávali místa, která jsou spojená s hornickou historií.
Putujeme hornickou Příbramí