Dne 11. října 2024 jsme s žáky třídy 8. C navštívili firmu KOSTAL Engineering CR, spol. s r.o. v Čenkově. Celé dopoledne nás provázeli dlouholetí zaměstnanci firmy, a to pan Miroslav Šebesta a Martin Helcl, kteří byli velmi vstřícní a jejich povídání bylo nesmírně poutavé, což dokazuje také dopis, který se žáci rozhodli do firmy zaslat.

Viděli jsme celý proces výroby kontaktních systémů pro automobilový průmysl. Ve firmě jsme se nesetkali jen s lidskými pracovníky, ale viděli jsme také proces výroby za pomoci robotů. Robotizace výroby byla velice zajímavá a někteří z nás viděli tyto inovativní procesy výroby vůbec poprvé.  Všichni jsme z exkurze odcházeli plní nových dojmů a se skvělou náladou. Od personalistek firmy jsme obdrželi dárečky a celé dopoledne jsme si dokonale užili.

Ing. Máša Květoňová

Dne 11. října 2024 jsme s žáky třídy 8. C navštívili firmu KOSTAL Engineering CR, spol. s r.o. v Čenkově.
Exkurze Kostal Čenkov