T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

19. 06. 2024, sportovní areál Nový Rybník Příbram

Byl horký letní den a my se zapojili do největší běžecké akce v České republice T-Mobile Olympijský běh. Společně jsme tak oslavili Olympijský den, který se koná na celém světě. Výzva pro Olympijský běh byla jasná, zdolat 1 km kolem Nového Rybníka, a to v co největším počtu atletů. Na startu se postupně vystřídalo 18 tříd a vytrvalostní běh tak zdolalo téměř 400 dětí. Všem moc gratulujeme a děkujeme za nasazení a odhodlání zvládnout výzvu co nejlépe!

V každém ročníku a třídě jsme mohli sledovat velké výkony a opravdové boje o přední příčky v kategorii chlapců i v kategorii dívek. Třídní učitelé přišli podpořit své třídy a jejich poctivé fandění bylo slyšet přes celý Novák. Bylo krásné připomenout si olympijskou myšlenku a sledovat velké příběhy, které se odehrávaly na koncových pozicích závodu, kde děti doslova bojovaly o každý uběhnutý metr, přemlouvaly bolavé nohy, usměrňovaly kyslíkový deficit, nevzdávaly se, překonaly zkrátka samy sebe a doběhly do cíle. Velký potlesk a gratulace patří právě těm, kteří dobíhali do cíle mezi posledními, protože uzavřít závod je psychicky i fyzicky náročná úloha, kterou ne každý ustojí. A vy jste to zvládli všichni!

Věříme, že každý doběhl jako vítěz a odnáší si pozitivní zážitek z tak náročné disciplíny jako je vytrvalostní běh.

Nejlepší běžci Olympijského dne:

• dívky: 1. Pilátová Sofie, 2. Černíková Tereza, 3. Zítková Karla
  • chlapci: 1. Kratochvíl Jakub, 2. Běhavý Vojtěch, 3. Miriťuk Tobiáš

• dívky: 1. Dědinová Anna, 2. Prchlíková Karolína, 3. Náprstková Andrea
  • chlapci: 1. Levanti Nathanael Aiden, 2. Ondráček Adam, 3. Vondrášek Jakub

• dívky: 1. Svobodová Ella, 2. Šedivá Alžběta, 3. Veselá Monika
  • chlapci: 1. Vochoska Marek, 2. Kopecký Matouš, 3. Sztacho Matěj

• dívky: 1. Větrovská Zuzana, 2. Adamcová Jolana, 3. Šimků Ema
  • chlapci: 1. Bodnar Vladyslav, 2. Lhoták Sebastián, 3. Šille Oliver

• dívky: 1. Kratochvílková Renata, 2. Lieblichová Lucie, 3. Štufková Petra
  • chlapci: 1. Mestl Petr, 2. Šlechta Jaromír, 3. Vondrášek Jan

• dívky: 1. Boháčková Simona, 2. Štohanzlová Silvie, 3. Zápotočná Nela
  • chlapci: 1. Brožík Viktor, 2. Yatsenko Ivan, 3. Vaďura Jaroslav

Gratulujeme nejen vítězům, ale všem, kteří se ten den snažili a překonali sami sebe!

Děkujeme vedení školy v čele s paní ředitelkou, že jsme mohli zrealizovat tento projekt a děkujeme T-mobile Olympijský běh za  materiální i organizační podporu.

Za tým tělocvikářů napsala Mgr. Radka Bechtoldová

Byl horký letní den a my se zapojili do největší běžecké akce v České republice T-Mobile Olympijský běh. Společně jsme tak oslavili Olympijský den, který se koná na celém světě.
T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH