Naše škola vydává
mezinárodní průkaz ISIC Školák

V rámci projektu ISIC Školám můžou poprvé v historii získat žáci všech základních škol v České republice žákovský průkaz ISIC Školák. Naše škola se do projektu také zapojila a vaše dítě tak získá spoustu výhod.

• Platnost až 5 let
  • Jednorázová cena 250 Kč
  • Skoro 130 zemí světa
  • 125 000 slev po celém světě

Projekt ISIC Školám nabízí českým školám možnost využít mezinárodní studentské průkazy ISIC jako své vlastní studentské/školní průkazy a čipové karty využitelné ve školních systémech. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a příslušnost k naší škole. Funguje také jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce a jako karta využitelná pro slevy a výhody po celé ČR i v zahraničí. O vystavení průkazu se informujte u nás ve škole.

Výhody

• Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako doklad totožnosti a potvrzení věku žáka.
  • Platnost po celou dobu docházky na základní škole.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR a v dalších skoro 130 zemích světa.
  • Výhodná jednorázová cena 250 Kč.

5 důvodů proč mít ISIC

1. Platnost ve skoro 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  2. Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 75 %.
  3. Možnost zřízení speciálního celoročního cestovního pojištění UNIQA.
  4. Slevy na více než 2.000 místech v ČR při nákupech, stravování, zábavě i vzdělávání.
  5. Identifikační doklad a čipová karta do jídelny, ke vstupu do školy a evidenci docházky v jednom.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak si průkaz objednat?

Nedílnou součástí tohoto oznámení je dokument „Informační povinnost“ obsahující detaily o pravidlech pro užívání průkazu a zpracování osobních údajů. Najdete ho zde v příloze a také na našem webu.

Agendu ISIC na naší škole řeší paní Naděžda Dandová.

Do 10. 6. 2021 uhraďte, prosím, poplatek 250 Kč na účet školy 917120207/0100, VS: evidenční číslo žáka a na e-mail: info@5zs-pb.cz pošlete průkazovou fotografii žáka.

Doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebo zaslat kvalitní sken papírové průkazové fotky.

Podpis papírové žádosti zákonným zástupcem proběhne nejpozději při převzetí průkazu.

Hotový průkaz s pouzdrem a šňůrkou na krk bude žákům vydán ve škole.