Ve dnech 14. – 16. 6. 2021 navštívily ve škole naše prvňáčky paní knihovnice Věra Almáši a Petra Dařílková z KJD. Jejich oddělení v ZŠ ve Školní ulici jsme s našimi začínajícími čtenáři každoročně rádi navštěvovali. Motivační program probíhal během celého školního roku. Letos to ale nebylo možné, proto nám paní knihovnice udělaly velkou radost a přišly za námi do školy. Připravily pro děti zajímavý program plný úkolů a překvapení.

Zahrály dětem pohádku O pejskovi a kočičce. Do představení zapojily i děti. Z diváků se na chvilku stali herci. Děti velice pozorně sledovaly děj a moc se těšily, jak příběh dopadne. Nebyla nouze o legraci i poučení. Velkou radost nám prvňáčkové udělali svým čtením. Každý se snažil podat co nejlepší výkon, neztratit se v textu, číst plynule a nepoplést písmenka. Všichni zvládli čtení na výbornou a dostali knihu „První školní výlet“. Zároveň paní knihovnice doporučily panu králi Otovi I., aby naše prvňáčky co nejdříve pasoval na čtenáře.

Děkujeme oběma paním knihovnicím za společně prožité chvíle a moc se těšíme, až je budeme moci v knihovně navštívit.

Žáci 1. A, 1. B, 1. C a jejich třídní učitelky

Knížka pro prvňáčky