Krajská hygienická stanice (KHS) zašle dokument rodičům do e-mailu a na mobilní číslo žádanku na PCR test pro dítě.

Na test objednávejte dítě pátý až sedmý den (nejpozději desátý den) od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Prvním dnem je den po kontaktu (příklad: ve škole jsem v pondělí potkala pozitivně testovanou osobu, na test půjdu nejdříve v sobotu). Pokud se na test dítě do 10. dne od kontaktu nedostaví, zůstává v karanténě 14 dní.

Pokud má dítě výsledek testu pozitivní, rodič vždy informuje školu (i když je dítě v karanténě).

Pokud má dítě výsledek testu negativní, zůstává doma, do školy se vrací až po ukončení karantény.

V případě dotazů ke karanténě, kontaktujte KHS.

Obědy mají děti odhlášené na začátku karantény. Dítě na oběd nárok má. Je možné si oběd vyzvedávat ve školní jídelně, kontaktujte vedoucí jídelny paní Růžičkovou 318 623 911. Oběd může vyzvednout osoba, která není v karanténě.

Prosíme rodiče, aby častěji kontrolovali své e-mailové schránky. Jejich prostřednictvím třídní učitelé posílají aktuální informace.