Projektový den pro žáky 2. stupně, slavíme 65. výročí založení školy

Letos uplynulo 65 let od založení naší školy, a tak se pátek 29. 9. 2023 nesl v duchu oslav. Byla by rozhodně škoda, kdybychom si takové významné jubileum nepřipomněli.

Zatímco žáci prvního stupně poměřovali své síly v různých netradičních sportovních disciplínách, žáci 2. stupně zpracovávali témata od minulosti, přes současnost až do budoucnosti naší školy.

Šesté ročníky se ponořily do historie školy, okolností jejího založení, slavných událostí a návštěv školy. Neunikly jim ovšem ani různé zajímavosti, například dobové rozvrhy hodin a předměty, které bychom už dnes v rozvrzích nenašli.

Sedmé ročníky se přenesly do budoucnosti. Jejich úkolem bylo zamyslet se nad blízkou i vzdálenou budoucností naší školy. Svoje nápady následně nakreslili a popsali.

Osmé ročníky prostřednictvím komiksu provedly za pomocí virtuálního průvodce čtenáře současnou budovou školy.

Žáci devátého ročníku vyráběli postery s hlavním cílem – nalákat budoucí prvňáčky k docházce v naší škole.

Během projektového dne vzniklo mnoho krásných a zajímavých příspěvků. Zpracované projekty si učitelé, žáci i rodiče budou moci prohlédnout ve vestibulu školy a na školních nástěnkách.

Všem, kteří se na přípravě a práci podíleli, patří velké díky.

Za nápady děkujeme zástupcům tříd Školního parlamentu, kteří k přípravě projektového dne přispěli.

Mgr. Lenka Čiháková a Bc. Iveta Metelcová

Projektový den pro žáky 2. stupně