Praha hravě – rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě

Poslední říjnový den strávili žáci tříd 9. B a 9. C návštěvou našeho hlavního města. Výlet v Praze zahájili bojovkou na Karlově mostě. Byli rozděleni do týmů a zábavnou formou otázek a soutěží zjistili, k čemu slouží vinné sloupy, proč je v bráně na Karlův most ledňáček, kdy byl postaven Karlův most, ale i k čemu slouží Kramářova vila nebo proč královna Žofie chodila 3x denně do kostela. Celá „bojovka“ byla zakončena běhacím kvízem na Kampě, kde žáci hledali odpovědi na zadané otázky.

Poté jsme navštívili Staroměstské náměstí, jeho chloubu Pražský  orloj a přesunuli jsme se na Václavské náměstí.

Výlet jsme zakončili v kině Aero filmovou projekcí snímku #annaismissing. Film ukázal, jak online svět, nejen sociální sítě, ale i nadměrná online komunikace je nebezpečná. Může  nejen výrazně negativně ovlivnit vztahy mezi lidmi, ale  zničit životy nejen jednotlivcům i celým rodinám.

Ing., Bc. Tereza Zoubková, Mgr. Alexandra Dvořáková

Praha hravě