Výstava Kouzlo objevování

Úterý 20. 2. 2024 bylo pro naše šesťáky ve znamení starověkého Egypta. Žáci se v rámci výuky dějepisu jeli podívat na dobříšský zámek, kde je od loňského roku k vidění výstava Kouzlo objevování: Od hieroglyfů k Tutanchamonovi. Výstava sem byla přemístěna již z druhého místa. Původně ji mohli obdivovat návštěvníci v pražském Karolinu, později ve Žďáru nad Sázavou.

Díky zajímavému povídání si mohli žáci osvěžit znalosti z hodin dějepisu, ale dozvěděli se mnoho zajímavosti o životě ve starověkém Egyptě.

Po krátké procházce v anglickém parku a nutné zastávce v místní samoobsluze nastal čas vrátit se zpět do školních lavic.

Na tomto místě bychom chtěly poděkovat všem zúčastněným za vzorné chování a obrovský zájem o návštěvu výstavy věnované jedné z nejzajímavějších dějepisných kapitol, starověkému Egyptu.

Mgr. Lenka Čiháková a PhDr. Barbora Hřídelová

Výstava Kouzlo objevování