IZS pro 3. ročníky

Ve středu 13. 3. 2024 jako již tradičně, navštívili zástupci IZS a vojáků žáky 3. ročníků. Je velice důležité, aby si děti dokázaly poradit, jak postupovat při ošetření úrazu, nahlášení požáru nebo nehody apod. Žáci 3. tříd si tak při tomto velmi zajímavém setkání mohli své znalosti a dovednosti ověřit, prohloubit či získat úplně nové informace.

V jedné učebně byli zástupci zdravotnických záchranářů, ve druhé policistů, v další vojáků a v poslední byli zástupci z řad hasičů. Žáci si vždy nejprve vyslechli teoretické informace o dané profesi a o její psychické i fyzické náročnosti. Poté následovaly praktické ukázky – s paní záchranářkou si zkusili na figuríně masáž srdce, ošetření úrazu či nahlášení nehody na tísňové lince; u hasičů, policistů a vojáků si vyzkoušeli různé ochranné obleky, helmy a jiné pomůcky nezbytné k jejich práci.

Celý preventivní program byl velmi zajímavý a přínosný. Žáci byli spokojeni a plni nových zážitků a dojmů.

Mgr. Jiřina Bartlová

IZS pro 3.ročníky