Exkurze žáků do firmy Energo Příbram, s.r.o.

Dne 6. června 2024 si žáci ze třídy 8. C byli prohlédnout areál firmy Energo Příbram, s.r.o. a seznámili se s jejím provozem. Firma je dodavatelem tepla pro město Příbram. Na výrobu tepla využívá firma spalování dřevní štěpky. Obrovskou výhodou dřevní štěpky je zmírnění ekologické zátěže. Zastaralejší druhy paliva – mazut, uhlí jsou díky spalinám mnohem významnějšími znečišťovateli životního prostředí.  Díky změně ve spalování došlo k velkému zlepšení kvality vzduchu nejen v okolí teplárny, ale v celém městě Příbram.

Navštívili jsme budovu, ve které je štěpka roztříděna, putuje na běžící pás a následně je spálena v kotlích.

Poté jsme se vydali na velín, který je v provozu 24 hodin denně, 365 dnů v roce.

Celoroční provoz funguji kvůli možným haváriím a odstraňování provozních problémů, které je třeba aktuálně a bez odkladů řešit.

Dozvěděli jsme se i mnoho zajímavých informací ohledně pracovních profesí a studijních  oborů, které se v této firmě dají uplatnit.

Areálem nás provázel Radek Muzikář, kterému děkujeme za vstřícný přístup a obohacení našich vědomostí a znalostí.

Ing. Bc. Tereza Zoubková, Mgr. Lucie Pohořálková

Exkurze žáků do firmy Energo Příbram, s.r.o.