Exkurze žáků do Oblastní nemocnice Příbram, a. s.

Dne 3. června 2024 jsme se se žáky třídy 8. A zúčastnili exkurze v Oblastní nemocnici Příbram, a. s.  Nemocnice můžeme navštívit ve dvou areálech, z nichž jeden se nachází v ulici Gen. R. Tesaříka 80, 261 01 Příbram I a druhý najdeme na adrese Podbrdská 269, 261 95 Příbram                       V – Zdaboř. V nemocnici pracuje 200 lékařů, 700 zaměstnanců zdravotnického personálu. Za rok ošetří v nemocnici zhruba 430 000 pacientů a je provedeno  8 500 operací. Tato čísla nás překvapila!

Seznámili jsme se  s provozem urgentního příjmu pacientů, kde jsme se dozvěděli mnoho užitečných a praktických informací o poskytnutí první pomoci. Naše návštěva probíhala za plného provozu a stálého příjmu a ošetřování pacientů. Dalším naším cílem bylo hematologicko-transfúzní oddělení, na kterém jsme se seznámili se systémem darování a dalšího zpracování krve. Navštívili jsme technické zázemí nemocničního areálu. Zaměstnanci nám vysvětlili princip fungování záložního agregátu při výpadku elektrického proudu. Provoz nemocnice výpadek elektřiny neohrozí.  Program si pro  nás připravil pan Bc. Martin Janota. Děkujeme za skvěle připravený program, který byl velkým přínosem pro nás všechny, pro žáky, ale i vyučující.

Ing. Máša Květoňová, Mgr. Lucie Pohořálková

Exkurze žáků do Oblastní nemocnice Příbram, a. s.