Proběhly volby do žákovského parlamentu

V pátek 20. 9. 2024 Česká republika volila do krajských zastupitelstev. V ten samý den se i na naší škole volilo, a to do Žákovského parlamentu.

Z prostoru před kancelářemi školy se stala volební místnost se zástěnami. Vybraní žáci se vžili do role volebních komisařů.

Pří příchodu se musel každý žák nahlásit u komise. Někdo si s sebou vzal i ručně vyrobený občanský průkaz, který předložil k ověření totožnosti. Následně obdržel volební lístek se jmény kandidátů ze své třídy. Na volebním lístku si za zástěnou vybral svého favorita a lístek vhodil do zapečetěné volební urny. Tím, že žáci ještě nejsou plnoletí, tyto volby pro ně byly první, kdy se ocitli v roli aktivního voliče.

Atmosféra byla naprosto úžasná, pohodová a klidná. Všichni zúčastnění si své „prvovoličství“ užili.

Zvoleným členům parlamentu i jejich zástupcům přejeme, aby se do práce pustili s podobným elánem a nadšením, s jakým si organizovali volební kampaně v rámci svých tříd!

Za žákovský parlament Mgr. Lenka Čiháková

Jak vypadaly volby do Žákovského parlamentu?
Volby do žákovského parlamentu