Školní parlament

Aktuality ze školního parlamentu

Black and White Day

Black and White Day

Vzhledem k velkému úspěchu, který tato akce slavila v loňském školním roce, jsme se rozhodli zařadit Black and White Day i do toho letošního. Žáci, učitelé a

Den a Týden bez stresu

Den a Týden bez stresu

Školní parlament je sdružení žáků, které se mimo jiné snaží o vytvoření přátelského a vlídného prostředí, ve kterém se všichni mohou cítit dobře. Nejčastěji se

Den společného umění

Den společného umění

V úterý 19. 3. 2024 proběhl další projektový den od organizace Schools United, do jejichž projektu jsme se v letošním školním roce, prostřednictvím Školního parlamentu, zapojili. Tentokrát

Školní parlament - logo

Školní parlament si klade za cíl vést žáky k zodpovědnosti za vlastní vzdělávání a dát jim možnost se částečně podílet na chodu školy, což by mělo vést ke zlepšení kultury a prostředí na ZŠ. Na pravidelných schůzkách budou žáci přednášet své návrhy a připomínky, hájit zájmy své třídy a rozhodovat o podnětech předložených jejich spolužáky. Školní parlament tak učí žáky celé školy demokratickým principům, které jsou zde aplikovány v praxi. Koordinátorky Školního parlamentu se zvolenými zástupci následně předkládají podněty vedení školy, přičemž žáci budou prezentovat své vlastní návrhy řešení. Školní parlament je prostředkem sdílení informací a rozvíjení spolupráce mezi všemi třídami, žáky a učiteli, školou a veřejností a zároveň se snaží naplňovat cíle školy v oblasti osobnostní a sociální výchovy, etické výchovy a výchovy demokratického občana.

Schůzky s třídními zástupci se budou konat vždy jeden pátek v měsíci od 14:00 hod v učebně č. 16 (třída 9. A).

Schůzka bude vždy cca na 30 – 40 minut.

Prostřednictvím g-mailových účtů, mají třídní zástupci přístup ke všem materiálům a aktualitám.

Koordinátorky Školního parlamentu: Bc. Iveta Metelcová a Bc. Lenka Čiháková