28. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v Liberci

Ve dnech 19. – 20. 9. 2022 se naše paní učitelky Mgr. Jana Batelková a Mgr. Barbora Hřídelová zúčastnily 28. Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v Liberci. Cílem této každoroční akce je vyhodnocení činnosti členských škol za uplynulý školní rok, projednání tematických priorit na následující období, a především pak výměna zkušeností a informací mezi pedagogy napříč republikou.

V rámci svého zasedání Valné shromáždění schválilo témata pro projekty, jež budou přidružené školy UNESCO realizovat ve školním roce 2022/2023:

1. Světový den poezie;
  2. Mír, lidská práva včetně práv migrantů;
  3. Kulturní a přírodní památky ČR na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Součástí zasedání byl i blok odborných přednášek, které učitele a učitelky seznámily s problematikou témat, které partnerské školy začlení do svého programu v letošním školním roce. Vystoupili zde Zuzana Demlová – Společnost pro kreativitu ve vzdělávání; Filip Koryta – autor slam poetry; Nadiia Ivanova – ředitelka Centra pro lidská práva a demokracii společnosti Člověk v tísni a Ing. Ludvík Říčář ze společnosti Lesy ČR.

V rámci dobrovolných akcí zasedání proběhly exkurze v historickém centru Liberce a ve vědecko-zábavním parku IQ Landia.

Informace o připravovaných dlouhodobých projektech, projektových dnech a tematických hodinách Vám přineseme v dalším příspěvku během měsíce října.

Mgr. Barbora Hřídelová

28. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v Liberci28. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v Liberci