V letošním školním roce škola zakoupila nové stavebnice pro žáky 1. stupně. Tyto stavebnice našly okamžité využití v hodinách pracovních činností i při výuce geometrie. Tyto hodiny se nyní stávají neotřelými a jsou plné fantazie a nadšení. V hodinách geometrie si děti pomocí stavebnice Kapla ověřují vlastnosti rýsovaných objektů, geometrická pravidla a to vše pomocí manipulace a prostorového uspořádání, což jim papír neumožní.

Děti využívají veškeré stavebnici s velkým nadšením :-). Pracují samostatně nebo ve skupinách, čímž zdokonalují také kooperaci a schopnost domluvit se.  Jejich stavby se každou další hodinou zdokonalují a vytvářejí tak stále zajímavější a propracovanější modely.

Hravou formou procvičují technické myšlení, tvořivost, manuální zručnost, ale také týmovou práci a trpělivost. Práce se stavebnicemi děti velice nadchla a na další hodiny se moc těší.

Mgr. K. Boháčková

Nové stavebnice