Planetárium

Žáci 3. A a 3. C se 15. 2. 2024 vypravili do Planetária v Plzni. Mohli si zde ověřit své znalosti o vesmíru z hodin předmětu Člověk a svět. Prohlédli si mnoho interaktivních exponátů. Mohli si vyzkoušet, jak vzniká tornádo nebo krátery na Měsíci, porovnali velikost planet, viděli, jak vzniká vulkanická činnost, zopakovali si fáze Měsíce a mnoho dalšího.

V sále s technologií Science On a Sphere je skoro dvoumetrový globus, na který se promítají krátké filmy. Shlédli jsme dokumenty o proměnách Země, vzniku tornád a tsunami a další. Také jsme odstartovali maketu rakety.

V projekčním sále s polohovacími sedadly jsme se zúčastnili dvojrozměrné projekce na kulovou plochu. Vybrali jsme si film 3 – 2 – 1 – START! O vesmírném dobrodružství křečka Elona.

Zůstal nám čas i na návštěvu výstavních ploch v budově Techmánie. Interaktivní exponáty mají za úkol vysvětlit přírodní jevy a zákonitosti a objasnit některé obory lidských činností.

Žáci získali mnoho nových poznatků a ověřili si své dosavadní znalosti. Celou exkurzi si všichni moc užili.

Planetárium