Sounáležitost a vzájemný respekt

Během měsíce března a dubna 2024 se na naší škole uskutečnily dvě celosvětově pořádané akce. Jednalo se o Den Downova syndromu a Den porozumění autismu. Přestože se může na první pohled zdát, že tyto akce nemají nic společného, opak je pravdou. Smyslem obou je totiž vyjádření respektu a sounáležitosti.

První zmíněný den se uskutečnil ve čtvrtek 21. března 2024. Žáci a zaměstnanci školy se zapojili tak, že si oblékli na každou nohu zcela jinou ponožku. Tímto gestem jsme dali najevo, že každý člověk na světě je jiný a je to úplně v pořádku.

Světový den porozumění autismu se konal o pár dní později, a to v úterý 2. dubna 2024. V tento den přišli žáci a zaměstnanci do školy v modrém oblečení, modrých doplňcích apod. Modrá barva totiž symbolizuje komunikaci – jednu ze tří oblastí, která je pro lidi s tímto syndromem problematická a pro vzájemné porozumění klíčová.

Děkujeme zástupcům školního parlamentu a také všem, kteří se zapojili. Má to smysl!