Výstava absolventských prací našich žáků v Hornickém muzeu Příbram

Díky spolupráci a maximální vstřícnosti pana ředitele PaedDr. Josefa Velfla a dalších zaměstnanců Hornického muzea Příbram máme možnost pozvat všechny zájemce o umění na výstavu absolventských prací žáků 9. tříd s rozšířenou výukou výtvarné výchovy. Výstava s názvem „Autoportrét“ představí tvůrčí a osobité výtvarné práce jednotlivých žáků v technikách malby i kresby.  Žáci při práci vycházeli ze svého fotoportrétu. Cílem práce však nebylo zcela věrné zachycení vnější podoby, ale spíše ztvárnění svého vnitřního „já“, neboli svého vnitřního světa. K tomu využívali jak škálu oblíbených barev, linií a tvarů, tak i symboly a konkrétní zobrazení čerpající z jejich osobních vjemů a představ.

Žáci představí své výtvarné práce ve výstavní síni dolu Vojtěch na Březových Horách. Výstava potrvá od 23. dubna 2024 do 19. května 2024.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:

• Výtvarné práce v počtu 42 + práce pedagogů cca 6 prací + výtvarná kolekce s hornickou tematikou
  • jména pedagogů odpovědných za výstavu: Mgr. Hana Vitásková, Mgr. Alena Smotlachová
  • vernisáž určena pozvaným
Pozvánka na výstavu